POLAROID - KAMERY CUBE

POLAROID - APARATY

POLAROID - WKŁADY/AKCESORIA

ŻARÓWKI LED

POLAROID - DRUKARKI 3D

KAMERY SPORTOWE i akcesoria

Akcesoria do smartfonów / telefonów

Akcesoria czyszczące

Akcesoria do lamp błyskowych

Akcesoria wodoszczelne

Akumulatory

Czytniki kart / Huby

Dekielki

Dyfuzory / odbłyśniki

Filtry UV

Filtry polaryzacyjne CPL

Filtry efektowe

Zestawy filtrów

Głośniki Bluetooth

Konwertery TELE

Konwertery WIDE

Lampy błyskowe

Lampy LED / Pierścieniowe

Ładowarki

Makro - akcesoria

Osłony przeciwsłoneczne

Paski nadgarstkowe

Piloty

Statywy / Monopody

Głowice statywowe

Torby / plecaki fotograficzne

Kamera sportowa FULL HD POLAROID XS100 EXTREME

Kamera sportowa FULL HD POLAROID XS100 EXTREME

Oryginalna, sportowa kamera FULL HD


MODEL: XS100

 
Kamera XS100 firmy Polaroid to profesjonalne urządzenie z najwyższej półki.

Kamera Polaroid XS100, jako jedna z nielicznych na światowym rynku, pozwala na nagrywanie wysokiej jakości filmów FULL HD i HD w znakomitej ostrości oraz z doskonałym dźwiękiem, w najszerszym koncie widzenia aż 170°.

Profesjonalna kamera w bardzo rozsądnej cenie. Idealne rozwiązanie zarówno dla profesjonalistów, jak i osób ceniących sobie najwyższą jakość.

  

Co wyróżnia kamerę Polaroid XS100:

- wodoszczelność do 10 metrów głębokości 


- do 3 godzin ciągłej pracy


- kąt widzenia kamery: 170°


- funkcja wykonywania zdjęć seryjnych (10 zdjęć na sekundę)


- funkcja wykonywania zdjęć w odstępach czasowych co 5, 10, 30 i 60 sekund


- unikatowy system poziomujący (G-sensor) automatyczny obrót obrazu w kamerze o 90°, 180° i 270°


- jasny, szklany obiektyw HD (F2.8)


- filmowanie w jakości FULL HD 1080p oraz HD 960p i 720p


- wykonywanie zdjęć w najwyższej rozdzielczości (16MP)


- wbudowany akumulator Li-Ion o pojemności 1200mAh


- waga kamery jedyne 134g


- bardzo dobry system dźwiękowy wyraźny w każdych warunkach


- szybka, niezwykle prosta i intuicyjna obsługa


- obudowa kompozytowa wykończona metalowymi elementami


- obiektyw ze szkła optycznego najwyższej jakości


- rewelacyjny design


- kompaktowa budowa pozwalająca na montaż kamery w każdym miejscu


- bardzo wyraźny, ostry, jasny i stabilny obraz


- wbudowana stabilizacja obrazu i redukcja szumów


- podwójny zapis nagrywanego filmu


- wbudowany system wibracyjny pozwalający na intuicyjną obsługę kamery


- w zestawie rozbudowany asortyment akcesoriów montażowych oraz elegancki neoprenowy futerał


- obsługa kart Micro SD o pojemności do 32 GB


- wbudowany port USB 2.0 oraz HDMI


- Wbudowana pamięć wewnętrzna 32MB

 
IDEALNA NA EKSTREMALNE WARUNKI

 

  
SystemBank
 
SystemBank SystemBank
 

XS100 jest najbardziej zaawansowanym modelem kamery sportowej firmy Polaroid. To w pełni profesjonalne urządzenie na ekstremalne warunki, umożliwia nagrywanie bardzo dobrej jakości ostrych i wyraźnych filmów w jakości HD oraz FULL HD, w niezwykle szerokim kącie widzenia 170 stopni z dźwiękiem, którego jakość przewyższa większość innych kamer sportowych.

Kamera Polaroid XS100 należy do grona najlepszych na świecie kamer sportowych pod względem jakości nagrywanych filmów i dźwięku, wytrzymałości konstrukcji oraz ergonomii wykonania.

 

POCZUJ ADRENALINĘ I ZAPAMIĘTAJ JĄ NA ZAWSZE W NAJLEPSZEJ JAKOŚCI HD!!

 

Kamera pozwala na kręcenie filmów dosłownie wszędzie, na lądzie, w powietrzu, a nawet pod wodą do 10 metrów, w każdych warunkach i o każdej porze.

Wielokrotnie wzmacniana, wykonana z najwyższej jakości materiałów kompozytowych, odporna na wstrząsy i zabrudzenia, wodoszczelna obudowa umożliwia nagrywanie filmów i robienie zdjęć wszędzie tam, gdzie będziemy mieli na to ochotę. Kamera pozwoli na zawsze upamiętnić najbardziej szalone chwile, takie jak skok ze spadochronem, jazda kolejką górską, zjazd na nartach, snowboardzie, jazda motorem, rowerem, samochodem, partyjka w paintball, jazda na deskorolce, łyżworolkach oraz wiele innych niezwykłych i ekstremalnych chwil, których nie udałoby się nam nakręcić zwykłą kamerą.

Bardzo rozbudowany system różnorodnych akcesoriów montażowych dołączonych w zestawie z kamerą, pozwala na zamocowanie urządzenia niemal do każdej powierzchni w każdych warunkach.

Możemy ją umieścić na szybie, zderzaku przy samochodzie, kierownicy roweru i motoru, na kasku, desce snowboardowej, nartach, lufie pistoletu do paintball’a, przypiąć do nogawki spodni czy umieścić na barku bądź ramieniu.

Kamera posiada jeden z najjaśniejszych obiektyw na rynku (F2.8), który pozwoli na bardzo wyraźne i ostre nagrywanie filmów oraz wykonywanie zdjęć nawet w bardzo trudnych warunkach oświetleniowych, gdzie inne kamery sportowe sobie nie poradzą.


Obiektyw wykonany jest ze szkła optycznego, podobnie jak jego osłona, co jest rzadkością wśród kamer sportowych i w dużej mierze decyduje o jakości obrazu.

 

Kamera firmy POLAROID wyposażona została w:

- bardzo czuły, jasny i ostry obiektyw, z soczewkami i osłoną zewnętrzną wykonaną ze szkła optycznego

- wbudowany mikrofon z redukcją szumów, bardzo dobrej jakości

- złącze USB 2.0 oraz HDMI

 

Złącza USB, HDMI, slot na karty pamięci Micro SD oraz mikrofon schowane są w tylnej części urządzenia i dodatkowo zakryte specjalnie uszczelnionym dekielkiem, dzięki czemu są w pełni zabezpieczone nawet w ekstremalnych warunkach.

Filmy i zdjęcia można zgrywać bezpośrednio z urządzenia przy pomocy kabla USB lub przez zewnętrzny czytnik kart. Wyjście HDMI pozwala na bezpośrednie podpięcie kamery i oglądanie filmów i zdjęć w telewizorze.

Kamera posiada wbudowany, trwały akumulator litowo-jonowy o pojemności 1200mAh.

Kamera posiada bardzo wygodny i stabilny system mocowań, który pozwala na szybkie i pewne mocowanie kamery w każdych warunkach.

 

 Model XS100 posiada cztery tryby pracy:

1. KAMERA SPORTOWA – w tym trybie urządzenie pozwala na nagrywanie filmów w kilku różnych rozdzielczościach:

- 1080p: 1920x1080p / 30FPS / 16:9
- 960p: 1280X960P / 30FPS / 4:3
- 720p:1280x720 / 60FPS / 16:9
- 720p: 1280x720 / 30FPS/ 16:9

W każdej z rozdzielczości można nagrywać filmy dowolnej długości. Po uruchomieniu funkcji nagrywania, filmowanie będzie trwało tak długo, aż nie zapełni się karta pamięci lub rozładuje akumulator. Nagrywanie możemy zakończyć w dowolnym momencie wyłączając filmowanie.
Kamera posiada bardzo prostą i intuicyjną obsługę. Aby włączyć nagrywanie wystarczy przesunąć przycisk z pozycji STOP do REC. Kamera nie musi być nawet włączona. Po przesunięciu klawisza kamera włączy się samoczynnie i zacznie nagrywać automatycznie nagrywać film w ustawionej wcześniej rozdzielczości. Gdy kamera jest włączona, wtedy wystarczy również przesunąć klawisz z pozycji STOP do pozycji REC. Aby wyłączyć nagrywanie przesuwamy klawisz z pozycji REC do pozycji STOP.
W trakcie nagrywania filmów występuje podwójny zapis pliku (równocześnie są tworzone dwa pliki filmowe). Jeden tryb filmowania pozwala na jednoczesny zapis filmów w wysokiej rozdzielczości FULL HD (1080p) oraz HD (960p), a drugi filmów w formacie HD (720p/60fps) oraz HD (720p/30fps). 
 
2. APARAT FOTOGRAFICZNY – urządzenie posiada również wbudowany aparat fotograficzny, pozwalający na wykonywanie zdjęć w wysokiej rozdzielczości 16MP.

Rozdzielczość może zostać ustawiona przez użytkownika na następujących poziomach:

- 16MP (najwyższa rozdzielczość)
- 5MP (średnia rozdzielczość)
- 3MP (podstawowa rozdzielczość)
- VGA ( niska rozdzielczość)

Zdjęcia wykonywane z zastosowaniem kamery sportowej Polaroid XS100 są bardzo wysokiej jakości, ostre i wyraźne z dużą głębią ostrości, nawet w bardzo niekorzystnych warunkach oświetleniowych.
Kamera pozwala wykonywać zdjęcia w bardzo szybki i intuicyjny sposób. Po włączeniu kamery wystarczy nadusić przycisk wyzwalania migawki, a zdjęcie zostanie natychmiast wykonane. Po wykonaniu zdjęcia kamera zawibruje, co będzie potwierdzać wykonanie zdjęcia.
Zdjęcia można wykonywać jedno po drugim wciskając za każdym razem przycisk wyzwalania.

Można ustawić również jeden z trybów dodatkowych:

a) Wykonywanie 10 zdjęć na sekundę – po wciśnięciu klawisza wyzwalania zostanie wykonane 10 zdjęć seryjnych w ciągu jednej sekundy. Ponowne wciśnięcie przycisku spowoduje wykonanie kolejnych 10 zdjęć w ciągu sekundy.

b) Wykonywanie zdjęć w odstępach czasowych co 5, 10, 30 oraz 60 sekund. Po wciśnięciu przycisku wyzwalania zdjęcia będą wykonywane w danym okresie czasowym aż do momentu zapełnienia karty, wyładowania akumulatora lub po prostu wyłączenia przez ponowne wciśnięcie przycisku wyzwalania.

UWAGA! dużą zaletą kamery jest to, że tryb wykonywania zdjęć nie koliduje z trybem filmowania. Nie trzeba specjalnie przełączać trybów pracy, co ma miejsce w innych kamerach sportowych. Aby wykonać zdjęcia wystarczy wcisnąć przycisk wyzwalania, a by rozpocząć nagrywanie filmu wystarczy przesunąć klawisz do pozycji REC. Gdy chcemy wykonać kolejne zdjęcie, kończymy nagrywanie przesuwając klawisz nagrywania do pozycji STOP i wciskamy przycisk wyzwalania migawki. Zdjęcie lub seria zdjęć (w zależności od ustawień) zostanie wykonana. Aby ponownie zacząć nagrywać przesuwamy przycisk nagrywania do pozycji REC i tak możemy powtarzać czynność wielokrotnie.

3. TRYB LiveView / TV – po podłączeniu kamery do telewizora możemy wykorzystać urządzenie X100 jako kamerę bezpieczeństwa lub przemysłową. Przełączamy kamerę w tryb LiveView z poziomu telewizora i uzyskujemy możliwość podgląd na telewizorze tego, co widzi obiektyw kamery. Urządzenie pozwala również na wykonywanie zdjęć i filmowanie w trybie podłączenie do telewizora (LiveView).

Kamera podpięta pod telewizor pozwala również na przeglądanie zdjęć i odtwarzanie filmów zapisanych na karcie pamięci kamery. Dzięki temu, aby obejrzeć nagrane filmy i wykonane zdjęcia przy pomocy kamery X100, wystarczy podłączyć ją do telewizora i cieszyć się możliwością oglądania filmów i zdjęć w najwyższej jakości.

Z poziomu telewizora kamera pozwala również na kasowanie filmów i zdjęć oraz na formatowanie karty pamięci umieszczonej w kamerze.

4. TRYB PC – po podpięciu kamery do komputera następuje automatyczne doładowanie akumulatora kamery (brak negatywnego efektu pamięciowego, akumulator może być doładowywany bez konieczności całościowego rozładowania) oraz pojawia się osobny dysk w folderze Mój Komputer, który pokazuje zawartość karty pamięci umieszczonej w kamerze i pozwala na modyfikację jej zawartości.

 

ZESTAW SKŁADA SIĘ Z:

1.Kamery sportowej FULL HD: POLAROID XS100
2. Paska zabezpieczającego i karabińczyka
3. Eleganckiego, neoprenowego futerału na kamerę
4. Zestawu 14 akcesoriów montażowych (w tym mocowanie do rurek i profili, dwa paski mocujące na rzep, dwa mocowania 3D z głowicą kulową, szybkozłączka, dwa uchwyty płaskie, pięć podkładek samoprzylepnych, klucz montażowy)
5. Kabla USB
6. Kabla HDMI

 

SystemBank SystemBank

 

Poniżej zamieściliśmy instrukcję obsługi kamery (prosimy kliknąć na zdjęciu).

 

SystemBank

 

 

Poniżej prezentujemy filmy pokazujące jak działają kamery firmy Polaroid. Prosimy kliknąć na jednym z poniższych zdjęć.

 

Filmy oraz zdjęcia w wysokiej rozdzielczości pokazujące rzeczywistą, najwyższą jakość kamery XS100 znajdą Państwo na stronie producenta - www.PolarodUSA.pl.

 

Uwaga !! Jakość filmów HD nagrywanych przez kamery firmy POLAROID jest dużo lepsza niż ta, która przedstawiona została na poniższych filmach. Celem poniższych klipów jest pokazanie działania i możliwości kamer. Filmy zostały mocno skompresowane w celu umieszczenia ich w internecie i zachowania płynności ograniczonej szybkością internetu.

 

SystemBank

SystemBank

 

Opis najważniejszych parametrów kamery:

1. Urządzenie posiada wysokiej jakości kompozytową obudowę, wykończoną elementami metalowymi. Dzięki temu jest ona niezwykle odporna na urazy mechaniczne, wszelkiego rodzaju zabrudzenia i wstrząsy zarówno termiczne, jak i mechaniczne. Dodatkowo obudowa jest wodoszczelna do 10 metrów głębokości.  

2. Urządzenie posiada wbudowany akumulator o pojemności 1200 mAh. Pozwala on na ciągłą pracę kamery w granicach 2,5-3 godziny. Akumulator nie posiada negatywnego efektu pamięciowego w związku z czym może być doładowywany bez konieczności całkowitego rozładowania.

3. Kamera posiada bardzo szeroki kąt widzenia, aż 170°. Warto zaznaczyć, że mimo tak szerokiego kąta widzenia, obraz jest bardzo dobrej jakości, ostry w całym zakresie i bez jakichkolwiek zniekształceń.

4. Dużym atutem kamery jest bardzo dobry system dźwiękowy. Jako że kamera jest wykonana z materiałów kompozytowych nie potrzebuje dodatkowej obudowy ochronnej, która tłumi dźwięk. Dzięki temu kamera Polaroid XS100 pozwala na nagrywanie filmów wraz z dźwiękiem wysokiej jakości, wyrównanym, czystym i wyraźnym.

5. Dużą zaletą kamery jest niezwykle szybka, prosta i intuicyjna obsługa. Aby włączyć nagrywanie wystarczy przesunąć klawisz nagrywania z pozycji STOP do REC. Kamera nie musi być nawet włączona, włączy się automatycznie i rozpocznie nagrywanie. Aby wyłączyć nagrywanie wystarczy cofnąć klawisz z pozycji REC do STOP. Aby wykonać zdjęcie wystarczy nacisnąć przycisk wyzwalania migawki. Zdjęcie będzie wyzwalane za każdym razem, gdy zostanie przyduszony przycisk. Potwierdzeniem wykonania zdjęcia jest krótka wibracja kamery.

6. Kamera Polaroid XS100 cechuje się bardzo wysoką jakością wykonania. Obudowa wykona została z materiałów kompozytowych i  wykończona metalowymi elementami.

7. Obiektyw wykonano ze szkła optycznego najwyższej jakości, podobnie jak osłonę obiektywu co jest dużym atutem (lepsza jakość obrazu) i rzadkością dla kamer sportowych, które w większości przypadków posiadają tworzywowe osłony obiektywu.

8. Kamera posiada niecodzienny, ekskluzywny design, a jednocześnie bardzo elegancki.

9. Kompaktowa budowa kamery pozwalająca na jej montaż niemal w każdym miejscu. Kamera jest bardzo mała i opływowa, co jest niezwykle istotne szczególnie przy trudnych warunkach atmosferycznych, takich jak silny wiatr, czy opady atmosferyczne. Opływowy, podłużny kształt pozwala na bardzo stabilne zamocowanie kamery, a jednocześnie zmniejsza opór i zapobiega powstawaniu nadmiernych drgań, które mogą wystąpić u kamer sportowych większych wymiarów i mniej opływowych kształtów. Ma to bardzo istot wpływ na stabilność obrazu.

10. Jedną z największych zalet kamery jest bardzo wysoka jakość obrazu. Wbudowany system stabilizacji obrazu i redukcji szumów pozwala na uzyskanie wyraźnego, ostrego i stabilnego obrazu. Dodatkowo wbudowany jasny obiektyw (F2.8) sprawia, że filmy i zdjęcia są dobrze naświetlone nawet w bardzo słabych warunkach oświetleniowych.

11. Kamera posiada podwójny zapis nagrywanego filmu (tworzone są równocześnie dwa pliki filmowe o różnej rozdzielczości).

12.  Kamera posiada wbudowany system wibracyjny, który pozwala na intuicyjną obsługę kamery bez spoglądania na przyciski. Kamerę włączamy dłużej przytrzymując (ok. 2-3s) klawisz wyzwalania migawki. Gdy kamera włączy się, urządzenie zawibruje. Wibracja wystąpi również w momencie uruchamiania i zatrzymywania nagrywania filmów oraz w momencie wykonania zdjęcia. Ponowne dłuższe (ok. 2-3s.) wciśnięcie klawisza spustu migawki spowoduje wyłączenie kamery, które będzie potwierdzone wibracją urządzenia.

13. Kamera posiada również wbudowaną diodę sygnalizacyjną LED, która informuje o poszczególnych działaniach kamery mrugając w różnych kolorach i z różną częstotliwością w zależności od trybu pracy.

14. UNIKATOWĄ FUNKCJĄ, charakterystyczną dla kamery Polaroid XS100 jest system poziomujący (G-sensor), który umożliwia automatyczne dostosowanie poziomu (orientację kamery), dla filmów nagrywanych przy różnych położeniach kamery.

Gdy kamera zostanie zamocowana w odchyleniu od podłoża 90, 180 lub 270 stopni czujnik sam ustawi właściwy poziom dla nagrywanego filmu (obiektyw zostanie obrócony o właściwą wartość, tak by poziom pozostał zachowany). Przykładowo mocujemy kamerę na resorze przy rowerze, kamera jest obrócona względem podłoża o 90 stopni. Funkcja G-sensor w kamerze Polaroid XS100 pozwoli na automatyczne przestawienie poziomu obrazu, tak, że filmowany obraz będzie nadal zgodny z poziomem, a nie obrócony o 90 stopni.

Funkcję G-sensor można włączyć lub wyłączyć w ustawieniach kamery. Dzięki temu sami możemy decydować czy chcemy uzyskać obraz wyrównany do poziomu, czy nie.

15. Dużą zaletą kamery jest również jej bardzo niska waga, która wynosi jedyne 134g

Dzięki temu może być ona zamocowana niemal na każdym przedmiocie i powierzchni nie obciążając jej. Urządzenie jest tak lekkie, że mając ją zamocowaną przy ciele, czy np. na kasku nawet nie czujemy że ona tam jest.

16. W zestawie z kamerą producent przygotował bardzo szeroki asortyment akcesoriów montażowych, które umożliwiają mocowanie kamery na niemal każdej powierzchni.

17.Dodatkowo do zestawu dołączony jest elegancki, neoprenowy pokrowiec na kamerę.

18. Polaroid XS100 obsługuje karty pamięci Micro SD o pojemności do 32GB
 
19. Wbudowana pamięć wewnętrzna w kamerze (32MB) pozwala na rezerwowy zapis kilku dodatkowych zdjęć lub krótkiego filmu gdy skończy się miejsce na karcie pamięci.
 
 

Właściwości kamery:

• Matryca:  1/2.5” 5MP CMOS Image Sensor

• Bardzo jasny (F2.8) obiektyw szklany, zmiennoogniskowy, kąt widzenia 170°

• Wewnętrzna stabilizacja obrazu i redukcja szumów

• Czułość światła:  >1.4 V/lux-sec

• Zakres dynamiki: >65db

• Czułość, balans bieli, wybór sceny: automatyczny

• Automatyczna regulacja ekspozycji

• Zdjęcia: pojedyncze, seryjne (10 zdjęć/s), zdjęcia w odstępach czasowych (co  5, 10, 30, 60s)

• Rozdzielczość zdjęć: 16MP, 5MP, 3MP, VGA

• Rozdzielczość filmów: 1080p (1920x1080px) 30FPS / 16:9 ; 960p (1280X960px) 30FPS / 4:3 ; 720p (1280x720px) 60FPS / 16:9 ; 720p (1280x720px) 30FPS / 16:9

• Format zdjęcia: JPEG

• Format filmu: H2.64 MPEG4 (NTSC/PAL)

• Funkcja podwójnego zapisu nagrywanych filmów

• Zapis dźwięku: Mono, 48 KHz, AAC, AAC+ MP4

• Obudowa wodoszczelna (do 10m głębokości), odporna na szoki termiczne i  urazy mechaniczne

• Automatyczny obrót obrazu w kamerze o 90°,180°, 270° (G-Sensor)

• Automatyczna regulacja wzmocnienia

• Opcja automatycznego wyłączenia po 1 i 3 min.

• Wbudowany system wibracyjny (intuicyjna obsługa)

• Wbudowany akumulator Li-Ion o pojemności 1200mAh,

• Czas ciągłego nagrywania: 2,5-3 godziny

• Porty: USB 2.0 / HDMI

• Pamięć wbudowana:  32MB

• Obsługiwana karta pamięci: Micro SD (do 32 GB)

• Waga: 134g

• Wymiary: 10,8 x 4,2 x 4,24 cm
 
SystemBank SystemBank
SystemBank SystemBank
SystemBank SystemBank
SystemBank SystemBank
SystemBank
 
Poniżej prezentujemy przykłady, gdzie można zastosować kamery sportowe firmy Polaroid (dotyczy to wszystkich kamer firmy POLAROID, ponieważ każda z kamer posiada w zestawie szeroki asortyment akcesoriów montażowych).

Kamera Polaroid XS100 posiada uniwersalny system mocowań, który pozwala na zakup kolejnych, dodatkowych uchwytów uniwersalnych pozwalających na montaż kamery dosłownie wszędzie.

SystemBank SystemBank

SystemBank SystemBank

SystemBank

Przejdź do sklepu, aby zamówić ten produkt...